Skip links

Hakkımızda

Firmamız WINDOLINE,U-PVC PENCERE ve KAPI SİSTEMLERİ 2002 yılında kurulmuştur. Faaliyetlerini Altıeylül Organize Sanayi Bölgesi BALIKESİR/TÜRKİYE adresinde sürdürmektedir.

20.000 m2 lik alanda, Avrupa Standartlarına sahip tesislerinde, Modern makina Parkuru ile yıllık 15.000 ton profil üretiminin yanında; gelişmiş teknolojiye sahip

işleme merkezleri ve Pencere Fabrikasında da aylık 1.000.000 m/tül Hazır Kapı ve Pencere Doğraması üretebilme kapasitesine sahiptir.

WINDOLINE, yaygın bayi ağı kanalıyla tüm yurtta ve üstün kalitesiyle dört kıtada gerçekleştirdiği ihracatlar ile de Dünya genelinde tüketicilere hizmet vermektedir.

Firmamız, ürün çeşitliliği açısından; her türlü mimarı gerekliliği karşılayan modern ürün dizaynları ve zengin renk seçenekleri ile ürettiği u-PVC PENCERE ve KAPI PROFİLLERİNİ, hızlı teslimat ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle müşterilerine sunmakta, yenilikçi AR-GE çalışmalarıyla sektöründe hızla büyüyerek başarısıyla öne çıkmaktadır.

Firmamız WINDOLINE, üretim faaliyetlerinde kaliteyi, Türk Standartları Enstitüsü, ıso, çevre ve Kalite Yönetimi Sertifikaları ve CE Sertifikaları ile belgelendirmiş olup, çevre ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle, Teknoloj ve kalite açısından lider bir kuruluş olarak sektörde yer almayı MİSYON edinmiştir.

 

Misyon:
Müşteri odaklılık prensibi üzerine çalışan,
Sektörünü iyi tanıyan,
Müşterilerinin beklentilerini bilen ve yeni beklentiler tanımlayıp, bunların en üst düzeyde tatminini hedefleyen,
Yetiştirilmiş insan gücüne sahip ve bu doğrultuda teknolojiyi iyi kullanan,
Güvenilir,
Bulunduğu sektöre değer katmayı hedefleyen bir şirkettir.

Vizyon:
Beklentilerin üzerinde yenilikçi hizmet sağlamaktır.

PVC, yaygın deyimi ile ”vinil” , (Poli Vinil Clorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğalgaz) ile tuz’dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür. Bu polimer, çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilerek plastik haline getirilir ve kullanılır. PVC, polimer zincirinde klor otomu taşıyan ender termoplastiklerdendir. Klor içermesi nedeni ile PVC’nin alev alma sıcaklığı yüksektir, alev tutuşduğunda kendiliğinden hemen söner. PVC çok yüksek sıcaklarda termal olarak kolaylıkla bozulur ve korrozif bir gaz olan hidroklorik asit çıkartır. PVC, diğer polimerlere kıyasla daha fazla miktarda ve çeşitte katkı maddesi ile karıştırılabilir. Bu nedenle de, PVC plastik malzemenin maliyeti nispeten düşüktür; genel ve çok amaçlı kullanım sağlar. PVC, Polietilen’i takiben en çok kullanılan bir polimer türüdür.

 

PVC Nerelerde Kulanılır?

PVC,ilk kez 1920’li yıllarda sentezlenmiş ancak 1930’lu yıllardan sonra kullanılmaya başlanmış ve kullanımı özellikle II. Dünya Savaşı yıllarında artmış; son 20-30 yıllık süreçte ise en yaygın kullanılan polimer türlerinden biri olmuştur.

Pvc, inşaat sektöründen (pencere profil, kapı, panjur, sulama ve pis su boruları, duvar-yer ve çatı kaplama malzemesi olarak) ambalaj-paketleme sanayiine (bi-oriente ince shrink film, kapak içi mantarı, şişe ve torba yapımında), tıptaki çeşitli uygulamalardan (kan torbası, serum tüpü, ameliyet eldiveni va kalp kateter’i olarak) elektrik-elektronik malzeme yapımına (yüksek volt izolatörü, optik fiber kılıf zarfı olarak), otomotiv alanındaki kullanımlarından (cam fitili/silecek sistemi, döşeme, paspas olarak), çeşitli diğer tüketim eşyasının üretimine (oyuncak, çaşitli sportif malzeme, muşamba, suni deri ve ayakkabı; ve hatta kredi kartlarının yapımına) kadar, kısaca hayatımızın hemen her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır.
EnglishFrenchSpanishTurkish
Open chat
İletişime Geç!
İletişime Geç!