Skip links

Hakkımızda

Firmamız WINDOLINE U-PVC PENCERE ve KAPI SİSTEMLERİ 2002 yılında kurulmuştur.

Faaliyetlerini Organize Sanayi Bölgesi 9.cadde BALIKESİR/TÜRKİYE adresinde sürdürmektedir.
20.000 m2 lik alanda, Avrupa Standartlarına sahip tesislerinde, 9 adet üretim hattı ile yıllık 10.000 ton profil üretiminin yanında; gelişmiş teknolojiye sahip makine parkuruyla, Pencere Fabrikasında da aylık 300.000 m/tül Hazır Kapı ve Pencere Doğraması üretebilme kapasitesine sahiptir.

WINDOLINE, yaygın bayi ağı kanalıyla tüm yurtta ve üstün kalitesiyle dört kıtada gerçekleştirdiği ihracatları ile de Dünya genelinde tüketicilere hizmet vermektedir.
Firmamız, ürün çeşitliliği açısından; her türlü mimarı gerekliliği karşılayan modern ürün dizaynları ve zengin renk seçenekleri ile ürettiği u-PVC PENCERE ve KAPI PROFİLLERİNİ, hızlı teslimat ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle müşterilerine sunm
akta, yenilikçi AR-GE çalışmalarıyla sektöründe hızla büyüyerek başarısıyla öne çıkmaktadır. Firmamız WINDOLINE üretim faaliyetlerinde kaliteyi, Türk Standartları Enstitüsü ,ISO,Çevre ve Kalite Yönetimi Sertifikaları ve CE Sertifikaları ile belgelendirmiş olup, çevre ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle, Teknoloji ve kalite açısından lider bir kuruluş olarak sektörde yer almayı MİSYON edinmiştir.

Misyon:
Müşteri odaklılık prensibi üzerine çalışan,
Sektörünü iyi tanıyan,
Müşterilerinin beklentilerini bilen ve yeni beklentiler tanımlayıp, bunların en üst düzeyde tatminini hedefleyen,
Yetiştirilmiş insan gücüne sahip ve bu doğrultuda teknolojiyi iyi kullanan,
Güvenilir,
Bulunduğu sektöre değer katmayı hedefleyen bir şirkettir.

Vizyon:
Beklentilerin üzerinde yenilikçi hizmet sağlamaktır.

PVC, yaygın deyimi ile ”vinil” , (Poli Vinil Clorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğalgaz) ile tuz’dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür. Bu polimer, çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilerek plastik haline getirilir ve kullanılır. PVC, polimer zincirinde klor otomu taşıyan ender termoplastiklerdendir. Klor içermesi nedeni ile PVC’nin alev alma sıcaklığı yüksektir, alev tutuşduğunda kendiliğinden hemen söner. PVC çok yüksek sıcaklarda termal olarak kolaylıkla bozulur ve korrozif bir gaz olan hidroklorik asit çıkartır. PVC, diğer polimerlere kıyasla daha fazla miktarda ve çeşitte katkı maddesi ile karıştırılabilir. Bu nedenle de, PVC plastik malzemenin maliyeti nispeten düşüktür; genel ve çok amaçlı kullanım sağlar. PVC, Polietilen’i takiben en çok kullanılan bir polimer türüdür.

 

PVC Nerelerde Kulanılır?

PVC,ilk kez 1920’li yıllarda sentezlenmiş ancak 1930’lu yıllardan sonra kullanılmaya başlanmış ve kullanımı özellikle II. Dünya Savaşı yıllarında artmış; son 20-30 yıllık süreçte ise en yaygın kullanılan polimer türlerinden biri olmuştur.

Pvc, inşaat sektöründen (pencere profil, kapı, panjur, sulama ve pis su boruları, duvar-yer ve çatı kaplama malzemesi olarak) ambalaj-paketleme sanayiine (bi-oriente ince shrink film, kapak içi mantarı, şişe ve torba yapımında), tıptaki çeşitli uygulamalardan (kan torbası, serum tüpü, ameliyet eldiveni va kalp kateter’i olarak) elektrik-elektronik malzeme yapımına (yüksek volt izolatörü, optik fiber kılıf zarfı olarak), otomotiv alanındaki kullanımlarından (cam fitili/silecek sistemi, döşeme, paspas olarak), çeşitli diğer tüketim eşyasının üretimine (oyuncak, çaşitli sportif malzeme, muşamba, suni deri ve ayakkabı; ve hatta kredi kartlarının yapımına) kadar, kısaca hayatımızın hemen her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Youtube Tanıtım Video

Youtube Tanıtım Video

Press and Media

Press and Media

Career

Career

Learn

Learn

A deep commitment to diversity

Business Partners

Trusted by global brands
Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır.
Open chat
İletişime Geç!
İletişime Geç!